اینستاگرام
shabake_pardaz_arya
تلگرام
shparya1396@
ایمیل
info@arya-net.com
تماس
88226200 21 98+
شبکه پرداز اریا

اعلام پایان عمر ویندوز هفت و ویندوز 2008 سرور

اعلام پایان عمر ویندوز هفت و ویندوز 2008 سرور در تاریخ 14 ژانویه 2020 توسط مایکروسافت

به دلیل اعلام پایان عمر ویندوز هفت و ویندوز 2008 سرور در تاریخ 14 ژانویه 2020 توسط مایکروسافت ، این سیستم عامل دیگر پشتیبانی نمی شود. مشتریان فعلی که هنوز از ویندوز سرور 2008 استفاده میکنند ، لطفا هر چه سریعتر از فایلهای خود نسخه پشتیبان تهیه کرده و به نسخه های بالاتر مهاجرت بفرمایند.
مایکروسافت از تاریخ ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) به پشتیبانی از ویندوز ۷ پایان داد. این بدان معنا است که مشاغل و به‌طور کلی تمامی کاربران با کامپیوترهای مجهز به سیستم‌عامل ویندوز ۷ که در سال ۲۰۰۹ معرفی شده، دیگر از پچ‌های امنیتی و به‌روزرسانی‌ها بهره‌مند نخواهند شد مگر اینکه هزینه‌ای به‌طور جداگانه‌ای برای این پشتیبانی بپردازند.
در همین راستا مایکروسافت از کاربرانی که هنوز از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند خواسته تا سیستم‌عامل خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند و از خدمات فنی و به‌روزرسانی‌های امنیتی بهره ببرند. در حال حاضر تخمین زده شده که تعداد کاربران ویندوز ۷ به ۲۰۰ میلیون می‌رسد.
اگر کاربران این ارتقا سیستم‌عامل را انجام ندهند با آسیب‌پذیری‌های امنیتی و اشکالات نرم‌افزاری رو‌به‌رو خواهند شد. درواقع مایکروسافت دیگر خود را موظف نمی‌داند تا به رفع اشکالات و فراهم کردن امنیت در این سیستم‌عامل بپردازد؛ درنتیجه کاربرانی که قصد دارند همچنان از سیستم‌عامل ویندوز ۷ استفاده کنند، در معرض حملات سایبری، هک شدن و بدافزارها قرار خواهند گرفت. درواقع هشدارهایی به کاربران داده شده تا هرچه زودتر سیستم‌عامل خود را ارتقا دهند و دیگر از ویندوز ۷ استفاده نکنند.

وضعیت هارد در سرور HPE Proliant

.

طراحی سایت توسط فراکارانت